Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli chcesz nabyć podłogi drewniane, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe i każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś układać startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Należy zatem zostawić dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]