Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy pomału zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, sadzę czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów wyeliminuje?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w użyciu.