Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna znajdziesz więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz ciężko odnaleźć się w zalewie wiadomości o ciekawych zabytkach i bieżących wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie odszukają schroniska młodzieżowe, hotele i motele, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar regionalnego folkloru.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych ciekawych miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży po naszym kraju.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego