usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów i witryn tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się już na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Ze witryny internetowej wysyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest zablokowane? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? To jedynie parę z potencjalnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach nieodzowne jest natychmiastowa reakcja w celu identyfikacji źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerów najlepiej powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz szablonów. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące ryzyko powtórnej ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie było powodem dodania strony do wykazu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Okresowe aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, gdyż eliminacja wszystkich efektów ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż taki przypadek nie przydarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]