Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Chcesz poznać więcej informacji o utylizacji starych mebli Kraków? Zajrzyj na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, przeważnie przenosimy je na strych, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednakże w tym, iż po kilku latach także te pomieszczenia robią się tak ciasne, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących sposobność do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli ze strychu, mieszkania i piwnicy.

Zleć odbiór mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak popsute meble, sprzęty elektroniczne, połamane panele ścienne lub podłogowe czy części ram okien nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie pakownego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują także fachową asystę przy sprzątaniu strychu, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie surowca

Stare meble, o ile będą oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać trafić na wysypisko lub być spopielone. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich wedle tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się one składają, polega najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do złożenia nowych szaf, łóżek oraz regałów.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]