W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

3D druk - ta niebywała oferta Was pozytywnie zaskoczy.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów,, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, FDM, i SLS,SLA, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Wydruk 3D metodą FDM – wielokolorowe filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, a także opcja zastosowania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]