Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Uszczelnianie okien drewnianych - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]