mikropigmentacja medyczna, mikropigmentacja kraków

Jak zatuszować utratę włosów? O mikropigmentacji medycznej

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym wyobrażeniu mikropigmentacja to tylko rzadko używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja głowy – pomaga podnosi poziom zadowolenia z własnego wyglądu

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przeważnie kobiety szukające metody na ograniczenie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się na co dzień prezentować. Jest jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma ogromny wpływ na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie niezmiernie popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względu na brak pieniędzy nie może zdecydować się szeroka grupa ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutkowej czy maskowanie blizn i bielactwa.

Mikropigmentacja – dlaczego ten zabieg trzeba powtarzać?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak szablonowa usługa tatuażu. Linergista albo linergistka, bo tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem wykonuje nakłucie naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i utrzymuje się około 12 miesięcy. Skąd wynika ta różnica? W trakcie tatuażu barwnik umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, natomiast w trakcie zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go bardzo płytko. W efekcie wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry po kilku miesiącach pigment stopniowo zanika. Zatem jeśli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie rzadkich włosów bądź łysiny, powinna ona wiedzieć, iż wymagane będzie regularne powtarzanie zabiegu w mniej więcej rocznych interwałach.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]