Chrzciny – jak je zorganizować i kiedy warto wybrać lokal?

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę chrzcin w Krakowie w dobrej cenie.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, dlatego też troszczą się o to, by wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie gdy na imprezę zaprasza się sporą liczbę krewnych i przyjaciół. Poniżej znajdziesz garść porad, które wesprą cię w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – możesz wybrać oczekiwany podarunek dla swojego dziecka

Dawniej chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu malucha, częstokroć nawet w dniu połogu, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w znaczący dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, tym samym jest urządzany przeważnie 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to drobiazgowe przemyślenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią termin chrztu trzeba wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się również zakomunikować, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście najczęściej skupiają się na zabawkach, jednak rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne podarki, jak choćby fotelik samochodowy, kocyki dla dziecka bądź ubranka.

Przyjęcie w mieszkaniu czy chrzciny w wynajętym lokalu – na co się zdecydować?

Jeszcze dekadę temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, więc nie wszyscy uczestnicy obrzędu w kościele byli zapraszani na odświętną imprezę. Dzisiaj standardem jest już obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Analizując oferty sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą pięknie przystrojone miejsce, ale również współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje jadłospis harmonizujący z charakterem obiadu i która zagwarantuje profesjonalną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na okres letni, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą harcować na dworze, a fotograf bądź rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. kluczowy jest też taki wybór sali na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, tak samo jak transport gości do domu lub zarezerwowanego hotelu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]