Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, kliknij tu.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często powodem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, a ich szefowie często nie potrafią starannie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy specjalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, że skutkiem możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie kosztami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług często zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]