Ale jak wybrać dobrego stomatologa?

Więcej informacji o pracy dobrego dentysty w Krakowie uzyskasz tutaj.

Ból zęba to niesłychanie uciążliwe odczucie. Z tej też przyczyny dentysta jest zazwyczaj jedynym lekarzem specjalistą, u którego większa część osób pojawia się na badanie w miarę regularnie. Ale jak znaleźć dobry gabinet dentystyczny?

Dobry dentysta – bogaty zakres usług oraz długie godziny otwarcia

Obywatele miast i liczebniejszych miejscowości łatwo znajdą w okolicy jakąś klinikę stomatologiczną, ponieważ jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług lekarskich oferujących odpłatne leczenie oraz profilaktykę. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając stomatologa, któremu zdecydujemy się powierzyć opiekę nad naszym uzębieniem? Najlepiej, jeśli gabinet stomatologiczny położony jest blisko mieszkania pacjenta, by w razie niespodziewanej sytuacji (wypadnięcia plomby, silnego bólu lub ułamania zęba) nie marnować cennego czasu na dojazd do specjalisty. Terminy przyjmowania pacjentów także są ważne – jeśli gabinet działa co najmniej do godz. 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na zabieg bez konieczności wzięcia dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Powinno się także spojrzeć na rozpiętość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny i specjalizacji, którymi legitymuje się jego kadra. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, iż bez względu na złożoność problemu z jakim pacjent przyjdzie do kliniki, będzie on wszechstronnie obsłużony bez potrzeby przekierowania go do innych gabinetów. Nie lekceważmy również opinii wcześniejszych pacjentów danego dentysty – jeśli są one pozytywne w kwestii oferowanych przez specjalistę usług, bez wątpienia można umówić się na wizytę.

Stomatolog powinien iść z duchem innowacji

Medycyna to ciągle rozwijająca się gałąź nauki, dlatego również gabinety stomatologiczne muszą iść z duchem postępu. Szukajcie zatem takiego gabinetu stomatologicznego, którego zespół cały czas się szkoli, aby być na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Lecz sama wiedza to za mało – za nią musi iść również wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszego sprzętu, materiałów oraz instrumentów. Po roku 2020 kolejnym kluczowym aspektem konsultacji u stomatologa staje się również zachowanie higieny i bezpieczeństwa, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym wypada zweryfikować czy przestrzega on ścisłych zasad dezynfekcji, które ochraniają zarówno kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Siedziba:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]