Usługa mass collect – co to jest?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o tym, co to takiego mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest właściwie niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją możliwych omyłek, które mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (mają ją między innymi mBank i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje poniżej stu faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem przekłada się na zwiększenie terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]