Sztabka srebra – tak też można inwestować na przyszłość
Zamów sztabki srebra na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.
Od lat uważa się, iż inwestowanie w metale szlachetne jest trafnym sposobem na lokowanie oszczędności, który z upływem lat zapewnia wymierny zysk. Najpopularniejszym teraz kruszcem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, jakkolwiek całkiem niedawno srebro znów jest popularne pośród coraz większej grupy osób, zarówno tych ze sporym, jak i skromnym potencjałem finansowym, i nie jest już postrzegane wyłącznie jako metal przemysłowy.
Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w różnych sektorach gospodarki
Złoto istnieje w naturze 17 razy rzadziej od srebra, trzeba natomiast zaznaczyć, że wartość rynkowa srebra w stosunku do wartości złota nie manifestuje tej proporcji i stale jest o wiele niższa. Nabycie srebra jest jednak znakomitą propozycją dla osób, które potrzebują urozmaicić swój portfel, a które nie posiadają środków pozwalających na zakup większych zasobów złota. Wypada jednak mieć świadomość, iż ze względu na swoje cechy, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozlicznych gałęziach przemysłu co powoduje, że jego wartość silniej reaguje na kłopoty pojawiające się w gospodarce. Można to zresztą spostrzec analizując historię jego ceny z ostatnich 2 dekad. Z tej również przyczyny lokata środków w srebro wiąże się z większym prawdopodobieństwem niepowodzenia, więc rekomendowana jest osobom znającym prognozowaną i aktualną sytuację na rynku metali szlachetnych. Można jednak przypuszczać, iż zapotrzebowanie na srebro wciąż będzie wyglądało podobnie, a wraz z dynamicznym rozwojem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest szeroko stosowane, a także nieprzemijającej popularności biżuterii srebrnej, można zakładać, że jego wartość będzie z roku na rok się podnosić.
Sztabka srebra – zamówić małą czy dużą?
Podobnie jak złoto, sztabki srebra wybijane jest w kilku wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela, umożliwiającego odsprzedaż zależnie od potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” średnio zamożnego Polaka, to sztabki o wadze 50 g i 100 g oraz jednej uncji trojańskiej(31,1 g). Niewątpliwie, jeśli kupimy sztabkę o większym ciężarze, tak naprawdę wydamy na srebro mniej, należy aczkolwiek pamiętać, że nie da się podzielić sztabki i w razie konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Wobec tego jeżeli sztabki srebra mają być też zabezpieczeniem na czas kryzysu, należałoby zdecydować się na nabycie sztabek w kilku wagach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile naprawdę musimy. Drugą opcją jest także inwestycja w względnie droższy srebrny combibar, to znaczy połączone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się swobodnie oddzielić. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego nabycie i sprzedaż obarczone są 23% stawką VAT.
Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]