kantor wymiany walut, kantor internetowy

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w ekspresowo przekształcającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego też utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor internetowy – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo nieskomplikowana jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów online jest głównie to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Kolejnym i bardzo ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online proponują także kilka dodatkowych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie albo takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie niezależność w rozporządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie wygodę, a także dużą niezależność w dysponowaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich również osoby spłacające zobowiązania w walucie obcej i osoby pracujące czy też studiujące za granicą. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.