Masz nieterminowych klientów? Czas rozważyć automatyczną windykację należności

Więcej informacji o windykacji faktur.

Może być dużo przeróżnych przyczyn, dlaczego klienci spóźniają się z opłatą za zrealizowaną usługę. Problem z przeterminowanymi płatnościami mają nie tylko właściciele firm, którzy świadczą usługi dla biznesu, lecz też firmy z profilem działalności kierowanym do odbiorców indywidualnych.

Robot Flobo do obsługi należności z opcją prowadzenia automatycznej windykacji

Wierzyciel starć się dojść swojej własności poprzez proces windykacji długu. Choć określenie to wielu osobom negatywnie się kojarzy, tak naprawdę oznacza to proces w trakcie którego podejmuje się w stosunku do dłużnika szereg działań zgodne z aktualnymi aktami prawnymi. Działania te mają na celu wyegzekwowanie spłaty zaległości. To tak zwana windykacja polubowna, innymi słowy cykliczne monitowanie dłużnika i przypominanie o konieczności przelania opłaty. O ile ta metoda windykacji nie zadziała, następną możliwością jest windykacja sądowa. Jeśli firma współpracuje z kilkudziesięcioma czy nawet z kilkuset kontrahentów i każdego miesiąca wysyła porównywalną liczbę faktur oraz paragonów, prawdopodobieństwo, iż jakiś procent opłat nie będzie wniesiony w wyznaczonym czasie bez wątpienia rośnie. W uporządkowaniu całej procedury księgowania faktur pomoże aplikacja Flobo, służąca do automatycznej obsługi należności, która ma też opcję prowadzenia automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja należności – popraw terminowość spłat u swoich klientów

Aplikacja Flobo nie tylko sprawdza, czy na konto wpłynął przelew od kontrahenta, ale w razie stwierdzenia jej braku w określonym czasie, rozpoczyna ona procedurę przypominania o obowiązku opłacenia faktury. Właściciel firmy korzystający z tego narzędzia może skonfigurować swoje harmonogramy działań wszczynanych względem opieszałych kontrahentów, wyznaczając między innymi odstęp czasu pomiędzy wiadomościami upominającymi. Notyfikacja o przybliżającym się terminie zapłaty za fakturę wysyłana jest z aplikacji także przed jego wygaśnięciem do tych klientów, którzy w ciągu minionego kwartału dwa razy spóźnili się z wykonaniem przelewu oraz tych którzy nie zapłacili faktury w terminie w zeszłym okresie rozliczeniowym. Jeżeli wiadomości z przypomnieniem nie przyniosą skutków, dalszymi etapami automatycznej windykacji należności prowadzonymi przez Flobo jest wystawienie noty księgowej o równowartości 40 EUR oraz przekazanie zawiadomienia o zadłużeniu do BIG. Na koniec, jeżeli wyliczone powyżej działania nie przyniosą spodziewanego skutku, Flobo prześle informacje o dłużniku do e-sądu.

Użycie aplikacji do automatycznej księgowości oraz windykacji oszczędza czas poświęcany na kontrolowanie wpływających przelewów, a po paru miesiącach przynosi także zauważalną poprawę terminowości u klientów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]