Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, ratalny, mieszkaniowy i gotówkowy. Dzięki konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale też parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla klienta zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.