Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków Kraków - w tym miejscu sprawdzisz bezkonkurencyjną ofertę

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się też konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Niestety ze względu na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, warto rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne koszty.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo istotna okaże się też obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do sieci i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa mówią wcześniejsi klienci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]