Projekty domów góralskich i ich budowanie

Wszystko o tworzeniu projektów domów z bali na domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez budynki betonowe. Obecnie jednak zauważyć możemy to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Oczywiście nie jest tak bez powodu – domy drewniane mają wszak wiele plusów. Najważniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – pasują tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest także to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych materiałów. Drewno może też absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, iż ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i dbają o swoje płuca.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej wybieranym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna te przywodzące na myśl podhalańską architekturę. Często wykonywane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – między innymi elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć specjalistę?

Nie zapominajmy, że na komfort życia w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl którego jest wybudowany. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy pewność, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto również dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje obiekt – w ten sposób inwestycja przebiegnie prędzej.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]