MTS Dom, okna aluminiowe Niepołomice

MTS Dom – polski producent stolarki aluminiowej

Aluminium jest metalem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, z którego często wykonuje się okna i drzwi, stanowiące alternatywę dla tradycyjnej stolarki z drewna czy tej z polichlorku winylu. Dotychczas okna i drzwi aluminiowe z reguły zakładane były w halach targowych, w biurowcach oraz w obiektach użyteczności publicznej, jednakże obecnie montowane są też przy budowie domków prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Dlaczego warto wybrać drzwi i okna aluminiowe?

Stolarka aluminiowa jest niezastąpiona, w przypadku budowy wielkopowierzchniowych konstrukcji. Stąd właśnie jest tak chętnie wybierana przez architektów drapaczy chmur – umożliwia konstrukcję obiektów, w których przeszklenia tworzą pokaźną część fasady. Ten typ budownictwa przyjął się też w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach uznanie zyskują domy jednorodzinne, w których wykorzystuje się okna oraz drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. W ten sposób do pomieszczeń wpada więcej naturalnego światła, a mieszkańcy mogą napawać się panoramą otaczającego domek ogrodu.

Istotnymi plusami surowca jakim jest aluminium jest jego niezwykła odporność na działanie wilgoci i promieniowania UV oraz korozję, jak również jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to tworzenie rozległych, wytrzymałych ram dla powierzchni szklanych, nierzadko o bardzo nieszablonowych kształtach. Należy podkreślić, że dzisiejsze produkty stolarki z aluminium wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – producent systemów fasadowych oraz okienno-drzwiowych

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od ponad dwóch dekad. Oferta firmy jest niezmiernie szeroka. To między innymi systemy okienno-drzwiowe, przesuwane i fasadowe. W asortymencie spółki MTS Dom dostępne są także ogrody zimowe oraz systemy dodatkowe, jak balustrady z aluminium albo ramy wypełnione siatką, zakładane na oknach, drzwiach i witrynach, które tworzą barierę zabezpieczającą wnętrze przed owadami. Produkty MTS Dom dostępne są w ogromnej gamie kolorów, m.in. w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, więc łatwo można dobrać optymalną barwę produktu do danego projektu.

Siedziba:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]