Efektowne baseny kąpielowe

Sprawdź, gdzie zamówić baseny, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także ogród lub halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich artykułów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]