Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Jeśli chcesz zamówić budowę domów z bali, skieruj się tu.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się z drewnianych bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj z chęcią wznoszone również w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Stawiając na dom z bali, należy zadbać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]