Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Więcej informacji o budowie domów drewnianych energooszczędnych - kliknij tutaj.

Mnóstwo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to obecnie świetny przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają również inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]