Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Więcej szczegółów o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]