Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – co warto o tym wiedzieć?

Skieruj się tu, jeżeli szukasz szczegółowych informacji o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków i w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Kwas ten ma wiąże duże ilości cząsteczek wody, toteż dodawany jest powszechnie do kremów nawilżających czy peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach ludzi i zwierząt, więc bardzo rzadko bywa powodem reakcji alergicznej. W medycynie estetycznej z kolei ten biopolimer wykorzystywany jest głównie do formowania owalu twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), jak również powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – efekty zabiegu zauważalne nawet przez 2 lata

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest przede wszystkim przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu może związać około 250-ciu cząsteczek H2O!), ale także sprowokowanie komórek tkanki łącznej do wyzwalania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w rezultacie sprawienie, że skóra odzyska dawną jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych tworzących się blisko ust oraz nosa (czyli fałd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczach lub głębokich zmarszczek czołowych. Kwas wypełnia przestrzeń pod skórą, co sprawia, że bruzda po chwili jest niewidoczna. W zabiegach wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej stabilny, a skutkiem tego o wiele trwalszy. Pozostaje w skórze przez dłuższy okres, dzięki czemu efekty zabiegu są dostrzegalne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – symetryczne i pełne warg

Poza wypełnieniem zmarszczek oraz modelowaniem twarzy, powszechnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego przeważnie osoby, których nie zadowala kontur i rozmiar ich ust albo których usta nie są symetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa na ogół ok. 30 minut, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane punkty ust przy pomocy tzw.“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Poprawnie przeprowadzony zabieg przynosi efekt jędrnych, bardziej symetrycznych, jednakże w dalszym ciągu naturalnie wyglądających ust.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]