Kurs malowania akwarelami od podstaw – nauka w szkole rysunku

Oferta nauki malowania akwarelami w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Malowanie akwarelami jest popularną metodą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, aby odczuwać z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak jedynie sposób na relaks po trudnym dniu albo pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Lecz jeśli pragniesz poznać nowe techniki, zalecamy postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – dla artystów-amatorów i nie tylko

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Efekt końcowy zdaje się bardzo przyjemny i prosty do osiągnięcia, ale wpływa na niego sporo czynników, o których młody artysta z rzadka ma pojęcie. Ogromną rolę w samym toku tworzenia ma też przypadek – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice przenigdy nie mogą być pewne tego, iż malunek zawsze będzie idealnie taka, jak planowały. Kurs akwareli to idealne miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz nabyć potrzebne elementarne informacje niezbędne do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych zajęć dokładnie wyjaśniają specyfikę tych farb, różnorodność technik ich używania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny wygląd pracy.

Kurs akwareli – to się opłaca?

W dobie ogólnodostępnego internetu nietrudno odszukać i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie akwareli prowadzonym przez wprawnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej nauce technik artystycznych potrzebne są wskazówki, które uczestnicy kursu słyszą od dydaktyków w trakcie pracy. Takie korekty pozwalają szybciej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Oprócz tego praca w grupie innych osób o analogicznych zainteresowaniach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj ważne w zachęcaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Udział w konstruktywnej ocenie prac pozostałych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić swoje prace już odbyciu kursu.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]