Żywice, proszki i filamenty – o różnych materiałach do druku 3D
Jeśli potrzebujesz materiału do drukarek 3D, koniecznie odwiedź ten adres.
Firma CadXpert oferuje wszechstronny wybór materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i inne. Materiały te grupuje się na 4 kategorie:
– PolyJet – utwardzane za pomocą światła UV płynne żywice fotopolimerowe,
– SLS – spiekany selektywnie poliamid w proszku,
– SLA – utwardzane wiązką lasera żywice fotopolimerowe o różnych cechach,
– FDM (skrót fused deposition modeling) – warstwy topionych filamentów (tworzyw tearmoplastycznych). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do szybkiego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz przemysłowe FDM używane do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów.
Filament – dobry jakościowo termoplast w atrakcyjnej cenie
Filament to materiał wykorzystywany do druku 3D w technologii FDM. To tworzywo i technologia druku są używane do testowania funkcjonalnego, jak również do seryjnej produkcji oraz szybkiego prototypowania z łatwych w obróbce termoplastów. Jakie filamenty są przeważnie stosowane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po tworzywa inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) albo charakteryzujące się specjalnymi własnościami (przykładowo ogniotrwałością) oraz proste do kształtowania poliestry alifatyczne czyli PLA. Technika druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom otrzymanym za pomocą innych szeroko stosowanych metod, czyli wtrysku czy termoformowania. Istotne plusy filamentów to proekologiczny proces ich wytwarzania (czysty a przy tym nietoksyczny, dlatego wyprodukowane tą metodą prototypy można stosować m.in. w biurach), wysoka dostępność, a także atrakcyjna cena połączona z wysoką jakością wydruku.
W technologii FDM CadXpert posiada filamenty:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.
Pozostałe materiały do drukarek 3D pracujących w technologii PolyJet i SLA
Nie licząc filamentów, CadXpert oferuje też wiele innych materiałów do drukarek 3D. W stereolitografii (czyli technologii SLA) są to między innymi materiały:
– standardowe,
– dentystyczne,
– inżynieryjne,
– odlewnicze.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana wiązką lasera? Nadzwyczaj szerokie. Przede wszystkim korzystamy z niej w przemyśle i medycynie do trójwymiarowego druku prototypów oraz projektów koncepcyjnych, a także wszelakich detali, w których potrzebujemy uzyskać efekt gładkiej powierzchni.
Natomiast dla technologii PolyJet są to między innymi materiały:
– wysokotemperaturowe,
– gumopodobne,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uznawana za najbardziej dokładną a przy tym kompleksową technologię druku 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych utwardza się kolejno przy pomocy światła UV. Za sprawą swoich cech korzysta się z nich głównie do sporządzania modeli anatomicznych, odwzorowujących produkt końcowy, koncepcyjnych oraz inżynieryjnych. Z tego materiału produkowane są również opakowania, pojemniki oraz inne artykuły codziennego użytku.
Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail:
[email protected]