Zamienniki kapsułek do Nespresso

Jeśli potrzebujesz kapsułek do ekspresu Nespresso, koniecznie sprawdź cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Venezia, Roma i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, pieczonego chleba czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut oraz Carmel.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]