Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Dowiedz się, gdzie zamówić kombinezon na motor.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale często również z odczuwalnym brakiem komfortu. Żeby zredukować negatywne oddziaływanie niektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież. Kombinezon na motor czy też specjalne spodnie w komplecie z kurtką powstrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku z pewnością zminimalizują prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju kontuzji. Tak jednak będzie jedynie w przypadku, jeśli kupimy odpowiedni ich model. Co warto zatem wybrać? Co będzie najlepsze – wariant jedno- a może dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te kwestie odpowiadamy w tym wpisie.

Kombinezon na motor jedno- czy dwuczęściowy. Który kupić?

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl preferują z reguły partycypujący w wyścigach profesjonalni motocykliści, a także osoby z rzadka podróżujące na odległych trasach bez długich postojów. Zapewniają one maksymalny poziom ochrony w razie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie komfortu ich nakładania, ale i wykonywania w nim działań innych niż jazda, np. ciężko w nim skorzystać z toalety, co może być dużym problemem. W związku z tym motocykliści, nie jeżdżący w zawodach, zdecydowanie mogą kupić dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on odpowiednią w większości przypadków ochronę, a jednocześnie swobodniej się go ściąga i zakłada.

Kombinezon motocyklowy – ze skóry czy specjalne tekstylia

Typ kombinezonu na motor to jednakże nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Jednakowo znaczący jest surowiec, z którego jest on wytworzony. Tu można wybierać głównie specjalne tekstylia oraz skórę. Kombinezony ze skóry dają względnie małe możliwości wentylacji, ale wspaniale zabezpieczają w takcie upadku. Trzeba jednakże zaakcentować, że niektóre tekstylia – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a przy tym są znacznie bardziej przewiewne.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]