Różnorodność ekspresów do kawy Jura

Wybór odpowiedniej kawy nie gwarantuje otrzymania idealnego napoju. Aby zadowolić rodzinę wyjątkowym aromatem kawy, musimy zatroszczyć się o właściwą technikę zaparzania, a także ekspres, który pozwoli na wypracowanie właściwego ciśnienia oraz ciepłoty wody. Pamiętają o tym specjaliści z firmy Jura, bo od niemal dziewięćdziesięciu lat oferują nam świetne urządzenia, które mogą być stosowane tak przez miłośników dobrej kawy, jak i doświadczonych baristów. Czemu jednak powinniśmy wybrać produkty tej marki? Jakie plusy wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć urządzenie właściwe dla konkretnych oczekiwań oraz uniknąć trudności w jego eksploatacji?

Ekspres do kawy Jura dla koneserów

Jura znana jest przede wszystkim z uwagi na wytwarzane przez nią urządzenia dla zawodowych baristów. Ci chętnie sięgają po produkty tej firmy, ponieważ okazują się niezawodne, a ich budowa pozwala na zrobienie wszystkich typów napojów – także tych wymagających napowietrzenia mleka. Firma Jura przygotowała dla zawodowych baristów wiele typów ekspresów, które zgrupowane są w kilka serii – na przykład XS, GIGA PROFESSIONAL lub XJ, zaś każda z nich cechuje się odmiennym zużyciem mocy i opcjami zaparzenia napojów.

Który ekspres do kawy Jura wybrać do domu?

Mimo, że wiele ekspresów firmy adresowanych jest do profesjonalnych klientów, ekspres Jura bez problemów będzie również wykorzystywany w domu. Szczególnie, że w jej ofercie znajdziemy wiele urządzeń, które przeznaczone są właśnie do użytku w kuchni. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z serii
E, C i ENA, bo charakteryzują się prostą obsługą i wieloma funkcjami umożliwiającymi przygotowanie doskonałej kawy. Dobrze też wspomnieć, że firma proponuje także sprzęty, które umożliwią zrobienie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz konserwację urządzeń.