Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Dobry stolik kawowy powinien być estetyczny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Należy także mieć na uwadze, iż jest to ciekawy element aranżacji pokoju dziennego. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród kilku rodzajów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić stosowny stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika należy wziąć pod uwagę parę kwestii. Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. czasopisma lub książki? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze salonu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może ułatwić nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko dobrze zaplanować niedużą powierzchnię pomieszczenia, ale też łatwiej zadbać o jego czystość. Można zastanowić się również zakupem stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te kwadratowe. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki w formie hexagonu można bez ograniczeń składać z większą liczbą modułów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanym z europalet. Niekonwencjonalną alternatywą jest użycie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli ok. 50-55 cm. Jeżeli chcemy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do podłokietnika.