listwy podłogowe, listwa podłogowa

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższą część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]