Kompletujemy strój jeździecki – o butach do jazdy konnej

Chcesz zamówić buty jeździeckie? Sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: trening właściwej postawy, polepszenie kondycji, jak również rozwój wszystkich mięśni. Poza tym ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje stres oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy odpowiednio wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego dają ochronę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety są znacznie tańsze, jednakże kupując je warto nie zapominać o tym, aby zaopatrzyć się także w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z jakich materiałów produkuje się buty do jazdy konnej?

Kupując buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droższa, lecz warto się ją wybrać ze względu na większą trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Lubiane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko zyskuje pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, jednak jej niska cena jest dużą zaletą.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]