Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Potrzebujesz kapsułek do kawy? Wejdź na https://cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko oraz wygodnie.

Kawa w kapsułkach jednakowo dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie sporządzoną udajemy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest znaczny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]