Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Zobacz, gdzie zamówić mopy płaskie z wyciskarką, wejdź na verdeavis.pl.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy chodzi o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Wyróżniki najlepszych mopów do podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza mycie posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni warto wybrać zestaw wiadro plus mop.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]