Bursztyn

Sprawdź, gdzie nabyć biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem nadal jest modna – zarówno wśród młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – bursztyn należy wszak do najatrakcyjniejszych surowców, a łatwość jego w nadawaniu mu różnych kształtów sprawia, że wykonane z niego naszyjniki można dopasować do wszystkich trendów. Aby cieszyć się jej wyglądem, musimy o bursztyn odpowiednio zadbać. O co chodzi? Powie wam przygotowany przez nas artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Złoto Bałtyku to bardzo delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek musimy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a potem szczelnie zapakować w folię oraz włożyć do drewnianego pudełka. Warto też mieć na uwadze, by w jednym opakowaniu nie trzymać kilku wisiorków – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Jantar nie toleruje silnych preparatów chemicznych. Słuszniej więc zrobimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek lub kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, nieznacznie zwilżoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej za dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szafie zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi ogromne wrażenie, jednak widać jej wiek. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to samodzielnie, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – powinieneś więc zanieść ją jubilerowi.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]