poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem narty, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]