Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Dalsze informacje o aparacie do presoterapii.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często używane są maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Istnieje dużo wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt do masażu uciskowego w domu

Sporo opcji wykorzystania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa bądź zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]