Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wyprawach? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Dużą popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]