Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Alpy? Nie zwlekaj! Kliknij na ten link.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już na wylot wszelkie szlaki w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne góry Europy. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Malownicze Alpy – fantazja wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, którego powierzchnia obejmuje parę krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Liskamm – 4527 m n.p.m. czy Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Aiguille du Dru albo Piz Badile. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te prowadzone w ograniczonych grupach

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka ciekawych propozycji adresowanych do miłośników gór o różnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już biegłość w jeździe na nartach i utrzymują odpowiednią kondycję fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga podnosić swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk w głównej mierze na części szkoleniowej, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym atutem tych wypraw jest to, że prowadzone są w małych, maksymalnie kilkuosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się zachwycającym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania własnych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]