Wakacje na Sri Lance – plaże, herbata i inne atrakcje

Co trzeba wiedzieć o wakacje Sri Lanka?

Mimo, że nad Bałtykiem i w polskich Tatrach jest mnóstwo pięknych miejscowości, w których można aktywnie spędzić wczasy, czasem pragniemy choć raz wyruszyć w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Kapitalnym posunięciem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsze obyczaje i kultura są kompletnie inne od polskich, wobec tego polskiemu podróżnikowi przyniosą dużo fantastycznych doznań. Taką kształcącą podróżą zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem to znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Aktywne zwiedzanie albo lenistwo na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo niewielki kraj umiejscowiony na Cejlonie i okolicznych drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż wielu europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej cudowne plaże, a także możliwość ujrzenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której produkcja jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki tej wyspy. Aczkolwiek jest to także kraj, który w swoim zasłoniętym dżunglą centrum skrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zadziwiać, dlatego że dzieje tego państwa sięgają więcej niż 3 tys. lat.

Co zatem warto zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni koniecznie odwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich bawołów, lampartów i sambarów. Nie można również spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo trzeba także przejechać się długim lankijskim pociągiem.

Jak zaaranżować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z większością znanych biur podróży, jakkolwiek najwspanialszy urlop na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane na bazie naszych osobistych zainteresowań. Taki urlop szyty „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostroić plan podróży do wymagań każdego turysty.

Siedziba:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]