Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Oferta trekkingów w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Wypady w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość obcowania z dziką naturą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób ze świetną sprawnością, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w toku wielodniowej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością cieszą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat oraz Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]