Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Korzystna oferta skitur znajduje się pod tym linkiem.

Gros turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Trudne, lecz przynoszące mnóstwo satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym wypoczynkiem w drewnianej, górskiej chacie i przelotnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doznawać ich czaru podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem dających dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie świetnie dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]