Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Zajrzyj tu jeśli interesuje Cię Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na górskie szczyty to cel licznych turystów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Silnych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze niepowtarzalne widoki, możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed rozwojem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]