Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Jeśli interesuje Cię pełna oferta kursu górskiego, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są urzekające. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy lubią góry wysokie i pragną nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, chodzenia na rakietach śnieżnych i orientacji w terenie

Najlepszą drogą, aby nabyć nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które są nieodzowne w czasie różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs obejmuje również reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w małych grupach, które z reguły mają nie więcej niż pięć- osób. W rezultacie zdobywanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]