Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Wyprawa w Himalaje - zobacz aktualną ofertę.

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty powoduje też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż często organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]