Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty aktywnych wypraw!

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny pragną zrobić coś nowego, czego dotychczas nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – perfekcyjna szansa, żeby przyswoić sobie kolejne umiejętności

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać przeróżne rejony naszego kraju oraz świata od całkowicie nowej strony. Harmonogram takich podróży jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy turysta nie uświadczy z pozycji wygodnego fotela na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych wrażeń to także pierwszorzędna okazja, aby zdobyć kolejne kwalifikacje, gdyż nierzadko wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania zasad przetrwania w danym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo podczas lawiny. Trzeba też nadmienić, że taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających zaufania i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy – gdzie można pojechać?

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu poradzą sobie także w czasie wyprawy na Wyspy Komodo czy do Nepalu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]