Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Potrzebujesz wiadomości o hepa h13? Dobrze trafiłeś!

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły PM2.5 oraz zarodniki grzybów

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w urzędach, biurowcach czy domach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich problemem również takie zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt bądź pyłki roślin. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę charakteryzującą się ogromną odpornością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w ekstremalnym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a trwała rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia efektywną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wysokie normy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle spożywczym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46