Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany Blender 3D kurs.

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując kreowanie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już dużych nakładów finansowych – można po prostu pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który równocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D samemu może być frustrująca

Obsługi dowolnego programu można nauczyć się we własnym zakresie, jednakże proces ten trwa wówczas dłużej i nierzadko bywa bardzo męczący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim tym, którzy niedawno poznali Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które należy poprawić i podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, żeby był on prowadzony w niewielkich grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także artystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością pożądaną i poważaną w szczególności w świecie projektowania, gier wideo i filmu. Poznanie programu Blender 3D otwiera więc mnóstwo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu kursów to po prostu artyści i hobbyści pragnący odkryć nowe drogi ekspresji czy też rozwijać swoje obecne umiejętności.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]