Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Wejdź na https://tinyurl.com/yaerdrxb, aby znaleźć informacje o malarstwie komputerowym.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa komputerowego wykorzystują obecnie twórcy

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako narzędzie do obróbki fotografii, szybko został podstawowym softwarem artystów oraz game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Malarstwo komputerowe – lekcje z udziałem instruktora

Praktycznie lekcje digital paintingu przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samemu, niemniej jednak aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz przydatne triki używania pędzli, najlepiej wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]