Bagażnik rowerowy na hak – garść podstawowych informacji

Bagażnik na hak rowerowy. Więcej na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Budowa dróg dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w szeregu miejscowości wypoczynkowych w Polsce i za granicą spowodowała, iż pakując się na urlop zastanawiamy się, czy zabrać dodatkowo rower. O ile nasz rower się składa, a przy tym jedziemy sami, można znaleźć dla niego przestrzeń w bagażniku samochodu. Problemy pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy w dużym gronie i musimy zmieścić gdzieś trzy lub cztery rowery. W takiej sytuacji warto skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Czy platforma rowerowa oddziałuje na prowadzenie samochodu?

Rowery da się transportować na dachu pojazdu, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej instalowanej na haku. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób pozwala na transport aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, ale mają także nieco minusów. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być bardzo kłopotliwe głównie dla niewysokich osób. Poza tym ułożenie roweru na bagażniku dachowym zwiększa wysokość auta, i o ile zwykle nie przeszkadza to podczas przejazdu pod niewysokimi bramami, mostami i kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność pojazdu ze względu na to, iż silniej reaguje on na powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak wydłużają pojazdy, toteż osoby nimi kierujące muszą zachować szczególną ostrożność podczas cofania i parkowania tyłem auta. Rowery przewożone na platformie często też wychodzą poza szerokość auta, co może utrudniać wymijanie innych uczestników ruchu na wąskich drogach.

Nim kupisz bagażnik na rower na hak zdecyduj ile jednośladów potrzebujesz przewieźć

Postanawiając o kupnie platformy rowerowej na hak wypada przedtem uwzględnić kilka kwestii. Nie jest to tani sprzęt, wobec tego trzeba już na początku określić ile rowerów ostatecznie będziemy potrzebowali przetransportować. Platforma na rower od markowego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam kilkanaście lat i o ile nabywamy ją myśląc o rodzinnych wyprawach, trzeba zdecydować się na taką, na której ulokujemy trzy lub 4 jednoślady. Drugim istotnym czynnikiem jest oszacowanie całkowitego ciężaru rowerów – przed zakupem platformy należy zweryfikować czy utrzyma ona ładunek jaki zamierzamy na niej transportować. Dowiedzmy się również jak mocowane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość mocowań utrzymujących jednoślad w miejscu zmniejsza ryzyko jego przemieszczenia się w trakcie jazdy, grożące możliwym wgięciem karoserii. W razie pytań, jaki bagażnik rowerowy zamówić, zalecamy zwrócić się po poradę do przedstawiciela sklepu mającego w ofercie taki sprzęt.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]